Kapalı kalp ameliyatı avantajları

Kapalı Kalp Ameliyatı Avantajları

Kapalı kalp ameliyatları, minimal invaziv cerrahi ile yapılan ve açık kalp ameliyatlarına oranla avantajları olan modern bir kalp damar cerrahisi yöntemidir. Hastaların daha kısa sürede iyileşmesini ve iş yaşamına daha kısa sürede dönmesini sağlayan minimal invaziv cerrahi hem genç hem de ileri yaştaki hastalara uygulanabilmektedir.

Kapalı kalp ameliyatı avantajları

Kapalı Kalp Ameliyatı Avantajları

  • Minimal invaziv cerrahi ile yapılan ameliyatlarda göğüs ön kafesi açılmadan, birkaç santimlik kesilerle ameliyat gerçekleştirilir.
  • Ameliyat sonrasında hastaların işe dönme süresi daha kısadır.
  • Hastalar ameliyattan sonra göğüs bölgesini gözetmek zorunda kalmaz. Hasta taburcu olduktan hemen sonra emniyet kemeri takarak otomobil kullanabilir.
  • Kanama riski ve dolayısıyla kan transfüzyonu ihtiyacı kapalı kalp ameliyatlarında daha azdır.
  • Açık kalp ameliyatlarında hastaların düzenli olarak pansuman yaptırması gerekirken, kapalı kalp ameliyatlarında ameliyat yarası çok daha düşüktür ve pansuman ihtiyacı daha azdır.
  • Kapalı kalp ameliyatlarında enfeksiyon riski çok daha düşüktür.

Minimal invaziv cerrahi ile gerçekleştirilen kapalı kalp ameliyatları hastanın yaşamı açısından birçok avantaj sağlamaktadır. Hasta konforu ve ameliyat başarısı açısından açık kalp cerrahisine oranla daha üstün olan minimal invaziv cerrahi her hasta için uygun olmayabilir. Kalp ameliyatının hangi yöntemle yapılacağına kalp ve damar cerrahı tarafından karar verilir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.